Okolie

SPIŠSKÁ SOBOTA, kostol sv.Juraja, pamiatková rezervácia – na mieste
AQUACITY POPRAD – vzdialený 10 minút peši, 15% zľava
VYSOKÉ TATRY – 15 minút autom smer Starý Smokovec
CENTRUM POPRADU – 15 minút peši
VRBOV – termálne kúpalisko, 10 km
GÁNOVCE – najnovšie termálne kúpalisko, 10 km
POĽSKO: Zakopane – Krakow – Oswiecim – od 40 km

 

LOKALIZÁCIA APARTMÁNU AQUA TATRY:
Historicky najvýznamnejšou časťou Popradu, turistického východiska do Tatier, je Spišská Sobota. Dnes predstavuje jeden z najlepšie zachovaných stredovekých urbanistických celkov Slovenska.
Jadrom jedinečného mestského celku je lievikovité námestie, ktoré ohraničuje radová zástavba meštianskych domov. Typickým znakom spišskosobotských meštianskych domov sú vysoké strechy pokryté šindľami s mohutnými vyčnievajúcimi podlomenicami. Majú ich napríklad garbiarske domy na severovýchodnej strane námestia.
Rímskokatolícky Kostol sv. Juraja postavili pred rokom 1273 ako neskororománsky. V roku 1464 ho goticky prestavali. Kostol má päť gotických oltárov. Neskorogotické krídlové oltáre sv. Juraja a sv. Antona vytvorili v rokoch 1503 až 1520 v dielni Majstra Pavla z Levoče.
Pri kostole stojí renesančná zvonica z roku 1598 a baroková socha Immaculaty z roku 1772. V parku sa nachádza mierka na obilie predstavujúca jedinečnú pamiatku na významné spišskosobotské trhy.
Voľne stojaci mestský dom postavili ako neskorobarokovú palácovú stavbu koncom 18. storočia. Budovu evanjelického kostola stavitelia začlenili v roku 1777 do radovej zástavby námestia. V jeho interiéri sa nachádza cenný oltárny obraz Kristus na Olivovej hore z roku 1852.
O tom, že toto krásne miesto objavil už aj kráľ Matej Korvín svedčí mramorová tabuľa s nápisom na dome, v ktorom prenocoval. Dnes je romantická Spišská Sobota obľúbenou zastávkou turistov, ktorí si tu môžu v niekoľkých štýlových reštauráciách vychutnať historickú atmosféru tohto unikátneho miesta.
Viac o Spišskej Sobote nájdete tu: http://www.spsobota.szm.com/